BWCU00160811250M02
Mfr.Part #
BWCU00160811250M02
DC Resistance (DCR) (Max) :
77mOhm
Impedance @ Frequency :
25 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Height (Max) :
0.051" (1.30mm)
Voltage Rating - AC :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage Rating - DC :
50V
Current Rating (Max) :
500mA
Approval Agency :
Chilisin Electronics BWCU00160811250M02
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD