BWCU00121008161M02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWCU00121008161M02
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR CMC CHOKE
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage Rating - AC :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Voltage Rating - DC :
50V
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Max) :
160mA
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
160 Ohms @ 100 MHz
Ratings :
Height (Max) :
0.035" (0.90mm)
Approval Agency :
Features :
Series :
BWCU_02
Number of Lines :
2
Size / Dimension :
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
430mOhm
Product Status :
Active
Filter Type :
Signal Line
Chilisin Electronics BWCU00121008161M02
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD