BWCM00181010R39GH8
Mfr.Part #
BWCM00181010R39GH8
Package / Case
Nonstandard
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
390 nH
Size / Dimension :
0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
DC Resistance (DCR) :
4.23Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Current Rating (Amps) :
190 mA
Tolerance :
±2%
Chilisin Electronics BWCM00181010R39GH8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD