BWCM000604042N2C00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BWCM000604042N2C00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR RF
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
2.2 nH
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±0.2nH
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
19GHz
Series :
BWCM
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation (Isat) :
Q @ Freq :
33 @ 900MHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
400 mA
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Product Status :
Active
Type :
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension :
0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Material - Core :
Ceramic
Features :
Chilisin Electronics BWCM000604042N2C00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD