BWCM001810103N9CL8
Mfr.Part #
BWCM001810103N9CL8
Package / Case
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Tolerance :
±0.2nH
Current - Saturation (Isat) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
2.2 A
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Size / Dimension :
0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Surface Mount
Chilisin Electronics BWCM001810103N9CL8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD