BWCM001107059N8GL8
Mfr.Part #
BWCM001107059N8GL8
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
DC Resistance (DCR) :
81mOhm Max
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
1.4 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
9.8 nH
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm)
Q @ Freq :
34 @ 250MHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Chilisin Electronics BWCM001107059N8GL8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD