BWCM001107057N6GL8
Mfr.Part #
BWCM001107057N6GL8
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm)
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Inductance :
7.6 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Current Rating (Amps) :
1.7 A
Series :
BWCM
Chilisin Electronics BWCM001107057N6GL8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD