BSI068R6340FR17
Mfr.Part #
BSI068R6340FR17
Resistance :
634mOhm
Tolerance :
1%
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
3W
Diameter :
5.6mm
Length :
15mm
Composition :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Factory Lead Time :
111 Weeks
Datasheets
BSI068R6340FR17
Vishay / Sfernice BSI068R6340FR17
Through Hole 634mOhm, Wirewound,