BSI0635R900DR22
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSI0635R900DR22
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
RES WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Molded
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Composition :
Wirewound
Tolerance :
0.5%
Length :
10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
2W
Diameter :
3.7mm
Resistance :
5.9Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
111 Weeks
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
BSI0635R900DR22
Vishay / Sfernice BSI0635R900DR22
Through Hole 5.9Ohm, Wirewound,