BSI058R5600JA00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSI058R5600JA00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
RES WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Composition :
Wirewound
Power Rating :
1W
Published :
Diameter :
2.4mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
275°C
Tolerance :
5%
Package / Case :
Molded
Length :
6.5mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
560mOhm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Factory Lead Time :
111 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
BSI058R5600JA00
Vishay / Sfernice BSI058R5600JA00
Through Hole 560mOhm, Wirewound,