BSI0581R000DA00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSI0581R000DA00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
RES WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.5mm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
275°C
Mount :
Through Hole
Power Rating :
1W
Diameter :
2.4mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Tolerance :
0.5%
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Resistance :
1Ohm
Package / Case :
Molded
Datasheets
BSI0581R000DA00
Vishay / Sfernice BSI0581R000DA00
Through Hole 1Ohm, Wirewound,