BPF1608LM06R5000A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPF1608LM06R5000A
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER BAND PASS 5G WLAN
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Filters
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ripple :
Packaging :
Reel
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
0.030" (0.75mm)
Series :
Brand :
Product Category :
Signal Conditioning
Pulse
Bandwidth :
800MHz
Frequency :
5.55GHz Center
Product Type :
Signal Conditioning
Subcategory :
Filters
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Insertion Loss :
0.6dB
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Filter Type :
Band Pass
Datasheets
BPF1608LM06R5000A
Introducing RF Filters Pulse Electronics BPF1608LM06R5000A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:800MHz, Package / Case:0603 (1608 Metric), 3 PC Pad, BPF1608LM06R5000A pinout, BPF1608LM06R5000A datasheet PDF, BPF1608LM06R5000A amp .Beyond RF Filters Pulse Electronics BPF1608LM06R5000A ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.