BPF1608LM02R1880A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPF1608LM02R1880A
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER BAND PASS 1.88G WLAN
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Filters
Package :
Digi-Reel?
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Frequency :
1.915GHz Center
Bandwidth :
220MHz
Ripple :
Insertion Loss :
1.5dB
Product Status :
Active
Height (Max) :
0.030" (0.75mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
Signal Conditioning
Filter Type :
Band Pass
Series :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
BPF1608LM02R1880A
Introducing RF Filters Pulse Electronics BPF1608LM02R1880A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), 4 PC Pad, Bandwidth:220MHz, Mounting Type:Surface Mount, BPF1608LM02R1880A pinout, BPF1608LM02R1880A datasheet PDF, BPF1608LM02R1880A amp .Beyond RF Filters Pulse Electronics BPF1608LM02R1880A ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.