BPCF00131355102M00
Mfr.Part #
BPCF00131355102M00
Inductance :
1 mH
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
DC Resistance (DCR) :
1.12Ohm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
600 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Current - Saturation (Isat) :
340mA
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.228" (5.80mm)
Chilisin Electronics BPCF00131355102M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD