BPCF00060625220M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPCF00060625220M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Series :
BPCF
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Supplier Device Package :
Inductance :
22 µH
Current - Saturation (Isat) :
730mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Type :
Features :
Ratings :
Current Rating (Amps) :
940 mA
Frequency - Self Resonant :
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
122mOhm
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics BPCF00060625220M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD