BPCF00101065220MAE
Mfr.Part #
BPCF00101065220MAE
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
37.6mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.268" (6.80mm)
Inductance :
22 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
3.6A
Current Rating (Amps) :
3.41 A
Size / Dimension :
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Chilisin Electronics BPCF00101065220MAE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD