BPCF00070745151K00
Mfr.Part #
BPCF00070745151K00
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
550 mA
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
400mA
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
340mOhm
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
150 µH
Chilisin Electronics BPCF00070745151K00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD