BPCF00070732470M00
Mfr.Part #
BPCF00070732470M00
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
670mA
Inductance :
47 µH
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
670 mA
DC Resistance (DCR) :
240mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics BPCF00070732470M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD