BPCF00070732100M00
Mfr.Part #
BPCF00070732100M00
DC Resistance (DCR) :
53mOhm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
1.4 A
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Inductance :
10 µH
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Shielding :
Shielded
Chilisin Electronics BPCF00070732100M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD