BPCF000707286R8T00
Mfr.Part #
BPCF000707286R8T00
Package / Case
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
6.8 µH
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
DC Resistance (DCR) :
59mOhm
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
1.3 A
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±30%
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Chilisin Electronics BPCF000707286R8T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD