BPCF00070728470T00
Mfr.Part #
BPCF00070728470T00
Package / Case
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
540mA
Current Rating (Amps) :
540 mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package / Case :
Nonstandard
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
47 µH
DC Resistance (DCR) :
340mOhm
Tolerance :
±30%
Chilisin Electronics BPCF00070728470T00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD