BPCF000606284R7M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BPCF000606284R7M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Series :
BPCF
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Ratings :
Type :
Tolerance :
±20%
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Features :
DC Resistance (DCR) :
28.4mOhm
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Inductance :
4.7 µH
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Chilisin Electronics BPCF000606284R7M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD