BN274I0225K--
Mfr.Part #
BN274I0225K--
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Wire
Termination :
PC Pins
Capacitance :
2.2μF
e3
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Lead Diameter :
800 µm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
13.7mm
Published :
Mounting Type :
Voltage - Rated AC :
200V
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PET
Series :
BN
Lead Pitch :
27.5082mm
Size / Dimension :
1.248Lx0.539W 31.70mmx13.70mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
400V