BN274G0685K--
Mfr.Part #
BN274G0685K--
Description
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.890 22.60mm
Series :
BN
Size / Dimension :
1.248Lx0.539W 31.70mmx13.70mm
Height :
5.08mm
e3
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
27.5082mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 115
Capacitance :
6.8μF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
115V
Voltage - Rated DC :
250V