BN224G0335K--
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BN224G0335K--
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Film Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Radial
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
250V
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
1.051Lx0.402W 26.70mmx10.20mm
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Published :
Applications :
High Pulse, DV/DT
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Capacitance :
3.3μF
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated AC :
115V
Series :
BN
Height Seated (Max) :
0.772 19.60mm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Lead Pitch :
22.5044mm