BMC1JY0220AN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BMC1JY0220AN
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
BMC 0603 220R 25% A GEN C
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Ratings :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Package :
Cut Tape (CT)
Number of Lines :
1
Filter Type :
Signal Line
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Max) :
400mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Impedance @ Frequency :
220 Ohms @ 100 MHz
Height (Max) :
0.037" (0.95mm)
Product Status :
Active
Series :
BMC
Datasheets
BMC1JY0220AN
TE Connectivity AMP Connectors BMC1JY0220AN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN