BMC1EY0068AN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BMC1EY0068AN
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
BMC 0402 68R 25% A GEN C
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Impedance @ Frequency :
68 Ohms @ 100 MHz
Product Status :
Active
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height (Max) :
0.024" (0.60mm)
Filter Type :
Signal Line
Number of Lines :
1
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series :
BMC
Current Rating (Max) :
500mA
Package :
Cut Tape (CT)
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Datasheets
BMC1EY0068AN
TE Connectivity AMP Connectors BMC1EY0068AN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN