BMC1HY0030AN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BMC1HY0030AN
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
BMC 0201 30R 25% A GEN C
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Package :
Cut Tape (CT)
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Product Status :
Active
Series :
BMC
Features :
Filter Type :
Signal Line
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings :
Impedance @ Frequency :
30 Ohms @ 100 MHz
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height (Max) :
0.013" (0.33mm)
Current Rating (Max) :
300mA
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Datasheets
BMC1HY0030AN
TE Connectivity AMP Connectors BMC1HY0030AN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN