BLM31KN801SN1K
Mfr.Part #
BLM31KN801SN1K
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 800 OHM 1206
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Max) :
2.5A
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Impedance @ Frequency :
800Ohm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
BLM
Filter Type :
Power Line
Height (Max) :
0.071 1.80mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
50mOhm