BLM31KN121SH1K
Mfr.Part #
BLM31KN121SH1K
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
9mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
BLM
Current Rating (Max) :
6A
Height (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz