BLM31KN121SZ1L
Mfr.Part #
BLM31KN121SZ1L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Height (Max) :
0.071 1.80mm
Filter Type :
Power Line
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) (Max) :
9mOhm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
BLM
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating (Max) :
6A
Number of Lines :
1
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C