BLL1214-250
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLL1214-250
Manufacturer
Rochester Electronics
Package / Case
SOT-502A
Datasheet
Download
Description
BLL1214-250 - HF/VHF POWER TRANS
Manufacturer :
Rochester Electronics
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Voltage - Rated :
75V
Published :
Current - Test :
150mA
Transistor Type :
LDMOS
Frequency :
1.2GHz~1.4GHz
Power - Output :
250W
Package / Case :
SOT-502A
Gain :
13dB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Test :
36V