BLED25W-043-C0580
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLED25W-043-C0580
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED DRIVER CC AC/DC 21-36V 700MA
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Current - Output (Max) :
700mA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Weight :
0.282lb 127.91g
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Efficiency :
87%
Published :
Size / Dimension :
3.44Lx1.44W x 0.94 H 87.5mmx36.5mmx24.0mm
Topology :
AC DC Converter
Number of Outputs :
1
Ratings :
IP64
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
25W
Voltage - Output :
21V~36V
Approval Agency :
cURus
Series :
BLED-25W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
BLED25W-043-C0580
Thomas Research Products BLED25W-043-C0580
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR