BLED20W-036-C0550
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BLED20W-036-C0550
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED DRIVER CC AC/DC 21-36V 550MA
Stock
31
In Stock :
31
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Published :
2016
Weight :
0.243lb 110.22g
Size / Dimension :
2.72Lx2.04W x 1.03 H 69.0mmx51.8mmx26.0mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Approval Agency :
cURus
Voltage - Output :
21V~36V
Power (Watts) :
20W
Feature :
OCP, OVP, SCP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Chassis Mount
Type :
Constant Current
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
550mA
Ratings :
IP64
Topology :
AC DC Converter
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Efficiency :
85%
Series :
BLED-20W
Datasheets
BLED20W-036-C0550
Thomas Research Products BLED20W-036-C0550
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR