BK2125HM821-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK2125HM821-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 0805 SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Product Status :
Obsolete
DC Resistance (DCR) (Max) :
Number of Lines :
1
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Filter Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
BK
Impedance @ Frequency :
820 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Current Rating (Max) :
Height (Max) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Datasheets
BK2125HM821-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN