BK2125HM121-TV
Mfr.Part #
BK2125HM121-TV
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Rated Current :
0.8A
1
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Height :
850μm
Weight :
5.499807mg
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Impedance :
120Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
25%
Termination :
SMD/SMT
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
800mA
Core Material :
Ferrite
Datasheets
BK2125HM121-TV
TAIYO YUDEN BK2125HM121-TV
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN