BF-156.250MBE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BF-156.250MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Number of Pins :
6
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
BF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
REACH SVHC :
No SVHC
Frequency :
156.25MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVDS
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.4986mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Max Supply Current :
80mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm