BB-62.500MCE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BB-62.500MCE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVPECL
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Max Supply Current :
80mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
LVPECL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Frequency :
62.5MHz
Current - Supply (Max) :
80mA
Width :
5.0038mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
BB
Height :
1.4986mm
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Termination :
SMD/SMT
Length :
7.0104mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm