BB-166.000MCE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BB-166.000MCE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 166.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
BB
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±50ppm
Max Supply Current :
80mA
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Frequency :
166MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Mount :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V
Output :
LVPECL
Operating Supply Voltage :
3.3V
Height :
1.4986mm