B84144A0036R000
Mfr.Part #
B84144A0036R000
Description
LINE FILTER 440/250VAC 36A CHASS
Stock
4
In Stock :
4
Current :
36A
Frequency - Operating :
50Hz~60Hz
Voltage - Rated AC :
440V 250V
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Termination Style :
Terminal Block, Threaded Post (M6)
Approval Agency :
UL
Packaging :
Box
Series :
B84144
Applications :
GENERAL PURPOSE
Configuration :
Single Stage
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) :
250V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) :
440V
Datasheets
B84144A0036R000
EPCOS (TDK) B84144A0036R000
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH