B84142A0020R000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B84142A0020R000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
LINE FILTER 250V 20A CHASSIS MNT
Stock
80
In Stock :
80
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Power Line Filter Modules
Configuration :
Two Stage
Mounting Type :
Chassis Mount
Termination Style :
Terminal Block
Published :
2014
Packaging :
Box
Approval Agency :
cULus, ENEC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
B84142A
Filter Type :
Single Phase
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current :
20A
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
B84142A0020R000
EPCOS (TDK) B84142A0020R000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH