B82791G2701N001
Mfr.Part #
B82791G2701N001
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Description
CMC 4.7MH 700MA 2LN TH
Stock
612
In Stock :
612
Product Category :
Common Mode Chokes
DC Resistance (DCR) (Max) :
440mOhm Typ
Height (Max) :
0.315 8.00mm
Published :
1999
Size / Dimension :
0.689Lx0.689W 17.50mmx17.50mm
Inductance @ Frequency :
4.7mH @ 10kHz
Voltage - Rated AC :
42V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Filter Type :
Power Line
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated DC :
80V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Max) :
700mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines :
2
Series :
B82791
Datasheets
B82791G2701N001
EPCOS (TDK) B82791G2701N001
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD