B78148T1392K9
Mfr.Part #
B78148T1392K9
Description
FIXED IND 3.9UH 400MA 550MOHM TH
Inductance-Nom (L) :
3.9 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
400mA
Special Feature :
Q MEASURED AT 7.96MHZ
Q @ Freq :
40 @ 7.96MHz
Lead Pitch :
5mm
Inductance :
3.9 µH
Not
Radiation Hardening :
No
DC Resistance (DCR) :
550 mOhm Max
DC Current :
400mA
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Size / Dimension :
0.130 Dia (3.30mm)
Tolerance :
10%
Height Seated (Max) :
9.8044mm
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Test Frequency :
7.96MHz
Max DC Current :
400mA
Height - Seated (Max) :
0.386 (9.80mm)
Height :
13mm
DC Resistance (DCR) - Parallel :
550mOhm
Datasheets
B78148T1392K9
B78148T1392K9 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD