B78148S1223K000
Mfr.Part #
B78148S1223K000
Description
FIXED IND 22UH 560MA 740 MOHM TH
Fixed Inductors
Construction :
Flame Retardant
Current Rating :
560mA
Packing Method :
TR
Max DC Current :
560mA
DC Current :
560mA
Number of Functions :
1
Lead Diameter :
800 µm
Series :
B78148S
DC Resistance (DCR) - Parallel :
740mOhm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Length :
11.5mm
Test Frequency :
2.52MHz
Resistance :
740mOhm
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
Inductance Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e3
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Inductance :
22 µH
Width :
4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Military Standard :
Not
Tolerance :
10%
Terminal Shape :
Wire
Lead/Base Style :
Radial
HTS Code :
Weight :
379.997008mg
Shielding :
Unshielded
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Pbfree Code :
yes
Inductance-Nom (L) :
22 µH
Lead Pitch :
5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Q Factor :
55
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Surface Mount :
No
Contact Plating :
Tin
Quality Factor-Min (at L-nom) :
55
Diameter :
4mm
Number of Pins :
2
Datasheets
B78148S1223K000
EPCOS (TDK) B78148S1223K000
B78148S1223K000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD