B78148E1152K009
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B78148E1152K009
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 3.8A 47 MOHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
3.8A
Material - Core :
Ferrite
Series :
BC
Frequency - Self Resonant :
235MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
4.8A
Packaging :
Tape and Box (TB)
ECCN Code :
EAR99
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Shielding :
Unshielded
Reach Compliance Code :
not_compliant
Inductance :
1.5μH
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
47mOhm Max
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
60 @ 1MHz
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Size / Dimension :
0.157Diax0.374L 4.00mmx9.50mm
Datasheets
B78148E1152K009
EPCOS (TDK) B78148E1152K009
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD