B78108T3271J9
Mfr.Part #
B78108T3271J9
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 270NH 910MA 215MOHM TH
DC Resistance (DCR) - Parallel :
215mOhm
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
910mA
Inductance :
270 nH
Length :
7.0104mm
Test Frequency :
25.2MHz
Frequency - Self Resonant :
380MHz
Package / Case :
Axial
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Wirewound
Material - Core :
Ceramic
Datasheets
B78108T3271J9
B78108T3271J9 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD