B78108S1474J009
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B78108S1474J009
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470UH 170MA 7.9 OHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
2.2MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
7.9Ohm
Series :
BC
Q @ Freq :
70 @ 796kHz
DC Resistance (DCR) :
7.9Ohm Max
Mounting Type :
Through Hole
Lead/Base Style :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100kHz
Military Standard :
Not
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
DC Current :
170mA
Material - Core :
Ferrite
Type :
Wirewound
Package / Case :
Inductance :
470μH
Length :
11.5mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Current Rating (Amps) :
170mA
Factory Lead Time :
26 Weeks
Datasheets
B78108S1474J009
EPCOS (TDK) B78108S1474J009
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD