B72214S0681K301
Mfr.Part #
B72214S0681K301
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 1.1KV 4.5KA DISC 14MM
Energy :
140J
Factory Lead Time :
26 Weeks
Capacitance @ Frequency :
180pF @ 1kHz
Termination :
Radial
Max Surge Current :
4.5kA
Varistor Voltage (Typ) :
1.1kV
Varistor Voltage (Min) :
990V
Voltage - Rated AC :
680V
Series :
Standard
Number of Circuits :
1
Lead Pitch :
7.5mm
Package / Case :
Disc 14mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Max) :
1.21kV
Current Rating :
50A
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Clamping Voltage :
1.815kV
Tolerance :
10%
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
895V
Maximum DC Volts :
895V
Capacitance :
180pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
14mm
Datasheets
B72214S0681K301
Introducing EPCOS (TDK) B72214S0681K301 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, B72214S0681K301 pinout, B72214S0681K301 datasheet PDF, B72214S0681K301 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214S0681K301 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.