B43547B5337M000
Mfr.Part #
B43547B5337M000
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Impedance :
330mOhms
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
ESR (Equivalent Series Resistance) :
230mOhm @ 100Hz
Capacitance :
330µF
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
2.18A @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
36 Weeks
Voltage - Rated :
450V
Series :
B43547
Datasheets
B43547B5337M000
EPCOS (TDK) B43547B5337M000
B43547 330μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In