B43515A5477M000
Mfr.Part #
B43515A5477M000
Description
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Tolerance :
±20%
Impedance :
400mOhms
Voltage - Rated :
450V
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Packaging :
Tray
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Series :
B43515
Ripple Current @ Low Frequency :
2.27A @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Published :
Capacitance :
470µF
Height Seated (Max) :
2.244 57.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
330mOhm @ 100Hz
Datasheets
B43515A5477M000
B43515 470μF Capacitor ±20% Tray Through Hole 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 4 Lead